ZpětÚvodO násČlánky Co znamená pojem \'\'Pozemek\'\' Vám vysvětlí Jiří Jirsák

Co přesně znamená pojem Pozemek?

Co přesně tento pojem znamená? Pokusíme si vysvětlit.

Nejdříve je třeba si říci, jak se pozemky obecně dělí a co si máme pod kterým názvem představit.

1. Stavební pozemek - jedná se o pozemek pod stavbou, který vzniká vyjmutím z půdního fondu v době, kdy je stavba realizována cca nad 1 m výšky. Na listu vlastnictví označeno jako parcela stavební.

2. Pozemek určený k výstavbě - je pozemek, který je v územním plánu dané obce určen k budoucí výstavbě. Každá obec vydává tak zvaný regulativ o nejmenší velikosti parcely, na které má stát stavba. Na listu vlastnictví se objevují pod názvem orná půda nebo ostatní.

3. Zahrada - rozumí se zelená plocha, která navazuje na stavbu. K tomuto účelu musí být využívána a není možné ji (v závislosti výše řečenému) dále zastavovat, pakliže by přesáhla povolené procento regulativu.

4. Lesy - většinou jde o větší plochu, ke které se vážou zvláštní předpisy týkající se životního prostředí. Platí, že možnost výstavby k trvalému bydlení se řídí ochranným pásmem cca několik desítek metrů od lesního porostu.

Příště si povíme něco o současných cenách pozemků a o zajímavých investicích na toto téma.

Jiří Jirsák - certifikovaný realitní makléř


 Vyplňte alternativní text Vojtěch Moravec
jednatel společnosti

 

"Je mi ctí Vás přivítat na stránkách realitní kanceláře LexiReal.“

Pokud využijete naše služby a budete spokojeni, doporučte nás prosím svým přátelům a známým. Budete-li nám chtít cokoli z naší činnosti vytknout nebo na cokoli upozornit, neváhejte mě prosím kontaktovat. Jsme TÝM, pracujeme jako TÝM a každá připomínka či pochvala má vliv na fungování nás všech.

Kontaktujte naše makléře

Kontaktujte nás

LexiReal s.r.o.
Velflíkova 4/1428
160 75 Praha 6

Vyberte si naše odborné makléře,

nebo kontaktujte přímo jednatele:

Mobil: +420 774 322 696
E-mail: moravec@lexireal.cz